Националният отбор на Ирак стартира успешно участието си в турнира за

...

Иракчаните видяха сметката на Индонезия

Националният тим на Ирак започва успешно участието си в шампионата за Купата на Азия след победа с 3:1 над Индонезия в мач от група " D ", в която са още Япония и Виетнам.

Иракчаните преобладаваха, само че си подсигуриха триумфа чак четвърт час преди края, когато осъществиха третия си гол.

Моханад Али беше прецизен за 1:0 в интерес на спечелилите в 17-ата минута, само че Марселиньо Фердинан изравни за Индонезия в 37-ата.

" Лъвовете от Месопотамия " съумяха да си върнат преднината тъкмо преди паузата посредством Осама Рашид, който е един от националите, които играят в Европа.

Ирак реши всичко в 75-ата, когато аварийният нападател Айман Хюсеин се пребори за топката и заби под гредата на вратата на противника - 3:1.
 Южна Корея - Бахрейн 3:1 в шампионата за Купата на Азия